Přečtěte si co o kurzech říkají jejich absolventi

O své zkušenosti s Vědomým tejpováním™ hovoří 

MUDr. Veronika Kopuletá

Oddělení gynekologicko - porodnické

Nemocnice Jihlava

S technikou tejpováni jsem se poprvé setkala v dubnu 2017. Nejdříve jsem si říkala, že by mě tejpováni zajímalo pro moji vlastní potřebu, protože se dost věnují sportu a občas se mi stane nějaký ten drobný úraz, naraženina, podrvrtnuté kotníky či natažené vazy stane. Hledala jsem na internetu podle recenzí, až jsem narazila na Kamila se Zdeničkou, kteří měli úžasné reference. Četla jsem si o kineziotapingu na různých internetových serverech, ptala se známých fyzioterapeutů a říkala jsem si, že by bylo skvělé to umět. A co víc, bylo by super tejpování využít v gynekologii a porodnictví, kdy by to byla úžasná příležitost přinést klientkám něco nového a neinvazivniho. Především bolesti řešit jinak než lékárna. Na kurz jsem se přihlásila s porodní asistentku a chtěly jsme ženám v Jihlavě a okolí pomoci od bolesti nejen zad, které je tak často trápí a to krásné období si ženy nemůžou vůbec užívat . Postupem času jsem tejpy zařadila do své běžné praxe na ambulanci, v porodnici ale i na oddělení šestinedělí. Využití je pestré: bolesti zad, opora briska místo poporodniho pasu, otoky končetin, .. Tejpování také zásadně pomáhá v prevenci a řešení břišní diastazy. A jako bonus podpora pri laktaci a rozkojení. Tejpy je velmi jednoduché si ublížit, pokud nemáte správné vedení a postupujete například jen podle návodu na internetu. Kamil se Zdeničkou Vám ukážou a ochotně poradí, jak tejpovat tak, aby se z vás stal odborník a věděli jste jak ostatním pomoci!
MUDr. Veronika KopuletáOddělení gynekologicko - porodnické Nemocnice Jihlava
Ahoj Zdeničko a Kamile, dnes jsem doposlouchala Vaši přednášku „Jak zbavit tělo bolesti a žít spokojenější život“ a ráda bych napsala pár řádek k tomu, zda po absolvování živého kurzu si pořídit on-line kurz. Třeba to někomu pomůže v rozhodování. Známe se již nějaký rok, před 11 lety jsem, Kamile, u Tebe spolu s Petrem absolvovala první kurz kineziotaping I. Bylo to něco neskutečného, velice nás to nadchlo, takže okamžitě následoval kineziotaping II (již za účasti Zdeničky), dále lymfotaping, korekce a naposledy vědomé tejpování žen. I když se tím přímo neživím, tak po práci masíruji a tejpuji, není týden, abych na někom nepoužívala „barevné pásky“. Ve „speciálních“ případech, kdy si nejsem jistá, jak přesně tejp nalepit, tak vím, že se na Tebe a Zdeničku mohu kdykoliv obrátit a vždy mi poradíte (jste k nezaplacení). I přesto jsem si on-line kurz pořídila (je skvělý a nádherně srozumitelný), protože jak jsi Kamile v přednášce říkal, stále něco vylepšuješ a měníš. Zase jsem tam našla něco nového, některé tejpy si oživila, u 1 nebo 2 jsem objevila nový způsob lepení tejpu atd. I když se někdy jedná o drobnosti (např. značka tejpu, lepidlo), tak i to dokáže tejp povýšit na vyšší level. Jinak Tě mohu potěšit, že se Tvých zásad držím, lepím dle Tvé metodiky a snažím se, aby nalepená páska i hezky vypadala. Pokud někdo váhá, zda si po absolvování „živých“ kurzů pořídit i on-line kurz, tak vřele doporučuji. Máte ho na vždy a pokud si nejste jisti, tak se můžete okamžitě podívat, jak správně pásku nalepit. Závěrem bych ještě dodala, že je to i naopak. Pokud si pořídíte on-line kurz, tak aspoň jednou absolvujte Zdeničku s Kamilem naživo, to se nedá popsat, to musíte zažít!
Jana a Petr ChaloupkoviAdministrativní pracovnice
Milá Zdeničko, ještě jednou chci moc Tobě i Kamilovi poděkovat za obrovský zážitek na víkendovém živém kurzu vědomého tejpování, za vyčerpávající předávání vašich zkušeností, za váš přístup a velkou motivaci do života obecně :-) S prvními pokusy tejpování jsem začala hned druhý den po kurzu. Modelem by byla dcera a rodiče. Něco se povedlo lépe něco hůře, chuť do práce ale obrovská. Řadu vychytávek a dovedností z kurzu jsem si pamatovala, některé jen stěží lovila v paměti a ve skriptech :-) Nepochybuji však, že jsem na dobré cestě. Přestože jsem ve dvojici na kurzu neměla příliš precizní ,,parťáčku", její dílo vytvořené tejpy podle vašich instrukcí v oblasti mé bederní páteře + kšandičky mi výrazně ulevily od bolesti a hned první noc byla o poznání jiná. Měníte lidem životy a za to děkuji děkuji děkuji Jsem ráda, že jsem vás oba mohla poznat osobně, jde z vás úžasná energie a jako manželský pár se skvěle doplňujete. Měla jsem to štěstí v podobně harmonickém manželství žít téměř 25 let a to tak jako vy 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Jsem tedy dalším živým důkazem, že je něco takového možné :-) Je krásné vnímat jak prožíváte lásku a šíříte jí dál kolem sebe. S úctou k vám oběma
Radka Gebeltová
Ahoj, dnes zakoupen online kurz. Jen jsem to zatím narychlo okoukl, co vše tam je a úžasné a mám se co učit, ale opravdu se na to těším. Doufám, že jako žák nebudu dělat ostudu. Zasílám foto ze studií 😉😁
Martin Bílek
Ahoj Kamile a Zdeničko! Jak jsem slíbila, dávám vědět ohledně sobotního tejpování v Čáslavi mé těhotné sestry Markéty, kterou jste otejpovali na kurzu. V sobotu večer mi psala toto: "Jo a první pocity po nalepení tejpů na kurzu byla spíš momentální únava zad, jak jsem dlouho stála.. Ale teď mám pocit, že mi to pomáhá hlavně při pohybu, ohýbání a tak, že to nemusím držet celé silou, a že už mi to trochu ulevilo. Uvidím až budu mít nějaký běžnější den, procházka venku, vaření, víc nádobí a tak.. Ale myslím, že to asi uleví" No a v sobotu mi napsala: "Ani, musím říct, že ty tejpy jsou perfektní, normálně mě ty bedra úplně přestaly bolet. A to byly po večerech vždy už hodně unavené. Dnes na prohlídce jsem to sundat nemusela, stačilo jí že mohla rozeznat ozvy, ale ultrazvuk by s tím prý nešel, tak nevím... že to dělá akustický stín." Takže velký úspěch, spokojenost :) Tak ještě jednou za ní moc děkuju. Těším se, až zase někdy budeme pokračovat s kurzem, je to opravdu přínosné a velmi příjemně strávený čas. Přeji krásný víkend!!
Anna PodneckáNemocnice Čáslav
Stále jsem přemýšlel jak nejlépe popsat online kurz. S každým videem se člověku otevřou nové dveře od místnosti. Vždy je nová a jiná dá se v ní malinko upravit nábytek ale základ zůstává v místnosti stejný. Ale video závěrečné nejen o tejpovani. Tam se otevřou přímo vrata od obrovské místnosti která se musí pomalu důkladně prozkoumat a přizpůsobovat sobě a svým myšlenkám tak že moc děkuji za otevření nových obzoru a nové energii. Jste úžasní a děkuji tě jsem vás mohl poznat. Ještě jsem toho moc neudělal ale vždy tejp pomohl a díky vám. Protože v každém tejpu který nalepim je kus vás. A pravda je že jste mi ukázali nový směr a úžasnou energii tak že z celého srdce děkuji.
Martin BílekMasér, Teplice
Pracuji již řadu let ve zdravotnictví jako zdravotni sestra na operačním sále, jako instrumentářka. O technice tejpování jsem slyšela už několik let, ale posledním impulsem pro hlubší poznání byli lidé, které jsem pozorovala na koupališti. Každý druhý měl totiž různé barevné pásky na tělě a já si v tu chvíli řekla, jak je možné, že tyto jednoduché pruhy mohou něco léčit. Svěřila jsem se s tím své kolegyni Iloně Drápelové, která mi již s veselým nadšením oznámila, že se o tuto techniku také zajímá a má dobrý tip na skvělé učitele až z Mariánských Lázní, manžele Štědrákovi. Řekla, že jsou to výborní učitelé, kteří využívají pro svoji výuku své dloholeté zkušenosti ze své praxe a dokáží je skvěle vysvětlit. Na jejich kurz se prý vyplatí počkat. Na její radu jsem se proto přihlásila v Brně na „základní“ kurz a posléze na kurz „tejpování žen a dívek“. S naprostým nadšením jsem odcházela z obou kurzů, plná krásně prakticky podaných informací a především nabitá pozitivní myšlenkou, že to opravdu fnguje. Řekla bych, že tam, kde si klasická medicína neví rady, pomůže tejp, anebo vše jen doplní. Po kurzech jsem „otejpovala“ celou svoji rodinu, tátu, kterého bolí záda, mámu, jenž má problémy s krční páteří a oba dva cítili úlevu. Synovce, jenž sportuje na kole, a u kterého jsme s úspěchem vyzkoušeli rychlejší odbourávání kyseliny mléčné s následným snížením bolestivosti stehen. Dalším klientem byla kamarádka, která měla dlouhodobé bolesti podbřišku a klasická medicína, gynekologie, chirurgie nenašla žádnou příčinu. Tak jsem jí nabídla metodu tejpu a hurá, ono se jí ulevilo. Takže moji přátelé se se stali mými kliety, kdy k reflexní masáži použiji určitou metodu tejpování. Vždy se raduji s nimi, když mi řeknou, že se jim ulevilo nebo dokonce bolest odezněla. Proto mám vyzkoušené, že barevné pásky fungují a vřele doporučuji projít si kurzem úžasných manželů Štědrákových, Kamila a Zdeničky. Opravdu se vyplatilo počkat si na kvalitní učitele.
Kateřina KlusákováZdravotní sestra, instrumentářka na operačním sále, FN Brno - Bohunice
S technikou tejpování jsem se seznámila již při svém studiu na vysoké škole, ale naše první větší setkání přišlo až půl roku po mém dostudování, během mých prvních pokusů najít si dostatečně naplňující zaměstnání. Měla jsem od svých spolužáků povědomí o škole Kamila Štědráka, která se již tehdy vyjímala mezi ostatními, a proto jsem se na jaře roku 2017 rozhodla absolvovat u něj základní kurz tejpování "Kineziotaping I" a následně po pár měsících i Kineziotaping II. Oba dva jsou skvělým základem a určitou jistotu v tejpování. Když jsem se následně v roce 2019 dozvěděla o Kamilově novém kurzu "Tejpování žen a dívek napříč životem", věděla jsem, že je to přesně to pravé, co by oprášilo některé z technik, které už jsem zapomněla, a zároveň rozšířilo moje znalosti na oblast, o které se v odborných kruzích hodně licituje a která mne velmi zajímá. Kurz byl opět výborný. Velmi užitečné pro mě bylo i zažití si na vlastní kůži, jak který z tejpů funguje, a věřím, že to sehrálo svou roli i v mém otěhotnění, které následovalo měsíc po absolvování kurzu. :) Od té doby pomáhám tímto způsobem, který je šetrný a účinný i dalším ženám a nejen jim, jelikož kurz má sám o sobě velký přesah a lze si díky němu vytvořit souvislosti s jakoukoliv diagnozou či obtíží jak u žen tak u mužů. Momentálně velmi ráda kombinuji svá ošetření právě s tejpováním, které je ale velmi snadno a efektivně aplikovatelné i samo o sobě a to je na něm skvělé. Co velmi oceňuji, je otevřenost v myšlení a vnímání Kamila a jeho ženy Zdeňky, kteří do kurzů dávají celou svou bytost a celé své know-how. Jejich přístup k věci je to, co celou věc posouvá na úroveň kurzů, které jsou dělány nejen s opravdovou znalostí věci a odborností, ale i láskou a pílí. Pokud mohu doporučit nějaký z kurzů, kterými jsem za svou praxi prošla, je to právě tento.
Bc. Karolina Špinková - FyzioterapeutkaMísto praxe Plzeň - kajaspink@seznam.cz
S technikou tejpování jsem se poprvé setkala, když mě samotnou bolela záda poté, co jsem přestala aktivně tancovat a narodila se mi moje holčička. Pak jsem dostala příležitost jít přímo na kurz ke Kamilovi, a i když jsem primárně neměla v úmyslu tejpovat pracovně, velmi mě jeho přístup motivoval a ukázal se opravdu funkčním. Absolvovala jsem u Kamila dva kurzy, Základní kurz praktického kineziotapingu, a Kurz tejpování žen a dívek. Musím uznat, že Kamilův přístup je opravdu skvělý v tom, že přemýšlí nad tím co dělá. Vše, s čím přišel, má hlavu a patu a je to opravdu založeno na funkčním tejpování, nikoli na přístupu "báze se dává na kost a tejp se vede podél svalu až k úponu" . Líbí se mi, že to co říká a jak tejpuje, má hlavu a patu. Že se sám dál vzdělává a konzultuje s lékaři, když mu přijde klient s něčím specifickým, a podle toho tvoří techniky, jak tejpovat. Když spojuje více tejpů dohromady, přemýšlí nad tím, jak to udělat nejjednodušším a nejvíce funkčním způsobem. Prostě nejede jak robot - deltový sval, ok, lepím takhle. Přistupuje k člověku jako k celku a velmi individuálně. Fakt mě to nadchlo :) Od té doby pomáhám ženám tímto způsobem, který je neinvazivní a efektivní.... Měla jsem pár těhotných a několik dam, které mají dlouhodobě problém s nadváhou, které jsem tejpovala podobně, jako v těhotenství, a ženy byly velmi nadšené tím, že se mohou začít trochu hýbat, aniž by si zablokovaly bedra. Tento kurz určitě doporučuji nejen pro ženy, dá se tím efektivně tejpovat opravdu kdokoli, včetně mužů :) a hlavně je to ulevující. Tejpuji ve své pracovně v Brně, a vlastně všude tam, kde je potřeba :D momentálně asi nejvíc tejpuji svoji rodinu.... Techniku používám, protože je funkční. Krásně podrží to, co jinou terapií uvolníme. Je pravda, že moje specializace není pouze fyzické tělo ale především psychika... nicméně když se psychika projeví na fyzickém těle, opravdu je žádoucí ulevit i tělíčku.
Bc. Marie Košťál Bernátová,facilitátor kraniosakrální terapie, regresní terapeut, lektor Yoga a Body & Mind, trenér Street dance města působení: Brno, Žďár nad Sázavou
S technikou tejpování jsem se poprvé setkala při svém úrazu asi před 10 lety, při problému s kotníkem. Tejpování mi doporučila má fyzioterapeutka. Kamila znám od absolvování kurzu Tejpování žen a dívek napřič životem, který jsem absolvovala v listopadu 2019 v Brně. Ačkoliv jsem si o tejpování něco přečetla, než jsem absolvovala kurz u Kamila a Zdeničky, vše jsem pochopila až na kurzu. Sama jsem nikdy nevěřila, co tejpy dokáží. Pro absolvování kurzu jsem se rozhodla, protože jsem chtěla doplnit své obzory a pomáhat něčím dalším těhotným ženám, které patří mezi mé klientky v mé masérské praxi. K absolvování kurzu mě oslovilo video, které Kamil a Zdenička sdíleli v jedné skupině na facebookové stránce. Od té doby co jsem kurz absolvovala, se snažím pomáhat ženám tímto způsobem, který je efektivní a neinvazivní. Jelikož je to krátkou dobu co mám kurz za sebou, zatím nikdo z mých kolegů kurz neabsolvoval, ale určitě budu dále doporučovat. Technika skvěle funguje, protože většině mých klientů a rodinným příslušníkům, ulevila od bolestí, které přetrvávaly dlouhodobě. Nejčastější otázky mých klientek jsou takové, jak dlouho tejp vydrží a co to vlastně to tejpování je. Zatím co jsem měla možnost tejpováním pomoci, se mi reference vracejí kladné a spokojené. Kdybych se měla znovu rozhodovat, zda kurz absolvuji, neváhala bych. Letos v březnu mě čeká u Kamila a Zdeničky další kurz a to Základy tejpování.
Alena HasalováMasáže Hasalová, Hulín tel.: 736734951
Ahoj, úžasné video, úžasný Kamil a Zdenička. Již několikrát aplikováno a vždy úžasné výsledky. První dny obrovská úleva od bolestí v ramenou a mezi lopatkami, úplně přestalo brnění v prstech. Po celou dobu působení tejpů (14 dnů nalepeny ) zmizely veškeré bolesti a problémy v této oblasti ještě jednou velké díky. Martin
Martin BílekMasér, Teplice
S Kamilem jsem se seznámila v roce 2017 na kurzu tejpování, tehdy ještě v rámci školy, pro kterou přednášel. Pod jeho vedením jsem prošla všemi kurzy, které lektoroval. Společně se svou ženou Zdeničkou, jsou skvělý tým, který svou práci opravdu umí. Posledním z kurzů (již mimo školu) byl kurz Tejpování žen a dívek. Jako porodní asistentka jsem přesně tento kurz potřebovala. Pracuji v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4 – Podolí a zároveň masíruji a tejpuji. Díky Kamilovi mohu pomoci ženám, které trápí různé bolesti, chtějí otěhotnět, jsou těhotné nebo po porodu. V těhotenství je tejpování prakticky jediným způsobem, jak nastávajícím maminkám ulevit. Tuto techniku používám velmi často a odezva klientek je velmi pozitivní. Děkuji za osudové setkání.
Martina MimrováPorodní asistentka Ústav pro péči o matku a dítě, Praha 4 - Podolí
S tejpováním jsem se poprvé setkala asi v roce 2015. Kolegyně z lázní, kde jsem pracovala, se vrátily z kurzu Lymfotapingu úplně nadšené. Takže jsem si zajela ke Kamilovi pro Kineziotaping I,II a následovaly i korekční techniky. Měla jsem štěstí, že jsem hned napoprvé narazila na kvalitního lektora, jakým Kamil bezpochyby je. Profesionální a zároveň lidský přístup, ze kterého je cítit, že to dělá z přesvědčení. Jeho dlouholetá zkušenost a poznatky s praxe a běžného života ať už lidí se zdravotními problémy nebo sportovci je prostě k nezaplacení. Naučil nás nejen tejpy nalepit, ale i chápat jejich princip působení a tím nám umožnil si poradit i v případech, se kterými jsme se na kurzu nesetkali nebo na ně nemáme podrobný návod ze skript. Musím říct, že ve své práci jsem se mockrát setkala s úžasnými účinky tejpů i úlevou u svých klientů. Pro ty, kteří stále neví, jestli je to funkční rehabilitační pomůcka nebo módní doplněk, můžu s klidným srdcem říct, že to skutečně pomáhá a moc. Ve své (teď už samostatné) praxi tejpuji velmi často. Je to výborný prostředek, jak lidem ulevit, nebo prodloužit uvolnění po masáži. Ideální „berlička“ pro ty, kteří nemůžou nebo nechtějí svoje pohybové problémy řešit cvičením, protože tejp pracuje sám bez pomoci a to nonstop. A po kurzu tejpování zaměřeném na ženy můžu pomoci i těhulkám, u kterých je spousta běžných masážních technik zakázaná nebo aspoň značně omezená. Tohle je rychlý, jemný a zároveň velmi účinný způsob, jak jim ulevit během těhotenství. Díky tejpování si i usnadňuji práci, protože klienti, kteří po masáži odejdou zatejpovaní se vrací uvolněnější a já se potom tolik nenadřu. Zkrátka a dobře tejpování posunulo mou práci zase o kus výš.
Jana Pavlačíková, DiS. MasérkaMasáže ROJA, 17.listopadu 467, Klášterec nad Ohří Tel: 739040568
Absolvovala jsem v akreditovaném zařízení Ministerstva zdravotnictví kurz Masér - zdravotnický pracovník. Už ke konci tohoto čtvrtletního intenzivního kurzu se naskytla možnost zúčastnit se kurzu tejpování. Bohužel jsem nedala na radu své kamarádky Markétky, nepočkala na vypsání jí doporučeného kurzu Kamila Štědráka a přihlásila se na nejbližší termín a místo konání jiného tejpovacího kurzu. Dopadlo to tak, že certifikát tohoto nejmenovaného kurzu tejpování mám hluboko v šuplíku. Po půl roce jsem v Brně absolvovala u Kamila a Zdeničky Základní kurz praktického kineziotapingu. Trochu jsem se bála, jak to zase dopadne, ale v porovnání s předchozím kurzem to bylo... jednoduché, pochopitelné, žádný spěch či stres. Kdo měl otázky, tomu byly zodpovězeny, pokud bylo potřeba znovu vyzkoušet techniku, nebyl problém. Odborný a hlavně lidský přístup manželů Štědrákových byl doplněn vyprávěním z praxe (Kamil se velmi dobře :-) poslouchá), připravenými skripty s podrobně popsanou technikou lepení a barevnými fotkami. Za další 2 měsíce jsem se znovu v Brně potkala s Kamilem a jeho ženou Zdeničkou na dalším kurzu Tejpování žen a dívek napříč životem. Tentokrát jsem se už těšila. Věděla jsem totiž, že se naučím novým věcem, které se nebudu bát kombinovat s jinou masérskou metodou a tak nabídnout klientovi komplexní ošetření. Ženy se už naučily za mnou chodit. Zjistily, že bolestivá menstruace se dá zvládnout i bez léků, "jen" za pomoci nalepení barevných pásků. Po císařském řezu se jizva zhojí rychleji, bez velkých bolestí a velkých otoků. Vždy mám radost, když se klient, nebo klientka vrátí s žádostí k nalepení nového tejpu. Tak vím, že to co dělám má smysl.
Eva Rektoříková - masérREva masáže, Fryšták
Základní kurz tejpování Kamila a Zdeničky Štědrákových byl bezpochyby nejlépe vedený odborný kurz, který jsem dosud absolvovala (a že jich bylo...). A je to vůbec první kurz, po jehož skončení jsem opravdu měla pocit, "že jsem se něco naučila" a můžu se do toho hned pustit. Od první chvíle kurzu vládla příjemná, uvolněná a přátelská atmosféra. Vlastní organizace byla velmi profesionální - úvod, seznámení s problematikou, stručná a jasná teorie, pěkné názorné ukázky včetně doprovodného komentáře, vlastní praktické cvičení (většina kurzu), závěr a velký prostor pro dotazy, připomínky a diskuzi. Obzvlášť se mi líbilo: - lektoři se nám věnovali individuálně - pomůcky v ceně - čas byl využitý na maximum (žádné zbytečné prodlevy, tlachání, větvení apod.) - vysvětlení souvislostí, příčin, následků, účinků, důvodů... Vše pak krásně dávalo smysl. - trpělivost a laskavost lektorů - radost a nadšení lektorů, kteří tak vytvořili až "rodinné" prostředí bez obav se na cokoliv zeptat, i třeba několikrát. Aneb žádný dotaz/připomínka nebyly hloupé. - názorné ukázky, příklady a osobní zkušenosti z praxe lektorů - lidský rozměr (individuální přístup, ochrana a respektování intimity, taktní jednání) Obzvlášť oceňuji: - univerzálnost kurzu (laik i odborník vytěží maximum) - respektující přístup - obávala jsem se, že kurz bude zavánět "alternativní" medicínou, ezoterikou, duchovnem. Nic z toho se nenaplnilo. Informace byly podány velice prakticky a vysvětleny z pohledu fyziologie a biomechaniky těla (žádné duchovní "plky"), čímž je kurz vhodný pro lidi jakéhokoliv vyznání a životní filosofie. - možnost kdykoliv vlastní praxi konzultovat - praktická cvičení a prostor pro dotazy/konzultace převažovaly nad teorií - tolik slibovaná stručnost a rychlost na všemožných jiných kurzech se na tomto skutečně naplnily, což svědčí o zkušenostech a velké profesionalitě lektorů. Vše podstatné probráno, žádné natahování, časový plán dodržen. - nejen předání informací, ale i povzbuzování a motivace Tento kurz mohu všem vřele doporučit! Sama se těším na další. :)
Naomi Ela Nerudová - Porodní asistentka Fakultní nemocnice Olomouc
Před týdnem jsem absolvovala kurz kineziotapingu u Kamila a Zdeničky Štědrákových v Brně. Jsem neskutečně ráda, že se mi podařilo k nim dostat, neboť tento kurz neměl chybu. Doporučila mě na něj kamarádka, která již kurzy absolvovala a řekla mi, pokud chceš umět dobře tejpovat, jedině Kamil Štědrák Tě to naučí!!! A měla pravdu. Byl úžasný nejen náladou a veselím,které bylo nakažlivé, ale celý průběh od vysvětlení teorie, praxe, zkušeností a především srozumitelné podání mě natolik nabil, že se už teď těším na své spokojené pacienty z rehabilitace, které budu moci tejpovat a především na další pokračovací kurz, neboť tyto dva lektory chci opět vidět a podělit se o své zkušenosti a načerpat ještě další pozitivní energii a možnosti. Takže neváhám dále doporučit všem, kdo to chce umět, pomoci druhým díky Kamilovi a Zdeničce. Moc Vám děkuji za společný čas a už se těším na další setkání. S láskou a úctou. Vaše Gábina Děrglová
Gabriela Děrglová - Fyzioterapeut, Poliklinika Liberty, Ostrava
Ve dnech 16. a 17.11. 2018 proběhl v našem zařízení Domov Svatého Josefa v Žirči u Dvora Králové n/L kurz lymfatického a korekčního tejpování. Kurz vedl odpovědní lektoři Kamil a Zdenička Štědrákovi – lektoři s bohatými zkušenostmi. Hodnotíme velmi kladně způsob výuky, názorný výklad, ochotu opakovaně vysvětlit techniku a v neposlední řadě skvělý přístup k účastníkům kurzu. Na příští rok plánujeme další kurz a budeme velmi rádi, že se opět setkám s našimi lektory a získáme další poznatky. Děkuji lektorům za celý kolektiv rehabilitace. V Žirči dne 20.11.2018
Dana Cibulková - Vedoucí fyzioterapeutDomov svatého Josefa, Zdravotnické a sociální zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou, Žireč - Dvůr Králové nad Labem
Musím jen doporučit. Mám několik zkušeností a vždy byly úspěšné. Pan Štědrák je naprosto úžasný člověk. Takový profesionální, odborný, vstřícný přístup se v dnešní době nevidí. Je to největší odborník v republice.
Jana Cvrčková - VolejbalistkaBrno
Na kurzy tejpování Kamila a Zdeničky Štědrákových jezdím do Brna a okolí už od května 2017. Kromě kurzů, které jsem absolvoval, se sám učím při každé další aplikaci tejpu; Štědrákovi jsou mi ochotni kdykoliv poskytnout radu po telefonu nebo mailem. Jsem nadšen jak samotnou technikou kineziotapingu, tak přístupem Štědrákových během kurzů i mimo ně. Jako lékaři se mi díky kineziotapingu podařilo příznivě ovlivnit zdravotní potíže některých svých pacientů, o nichž jsem si myslel, že už jim ani moderní medicína nemá co nabídnout. Vztahu, který přešel z úrovně učitelé - žák do osobního přátelství, si velice vážím. Díky moc za všecko.
MUDr. Rostislav Beneš - LékařZdravotnická záchranná služba Zlínského kraje
Dobrý den, kurzy Kamila Štědráka a jeho manželky Zdeničky rozhodně doporučuji všem - laikům i těm, kteří využijí tejpování v rámci své profese, všem, kdo mají rádi příjemné školitele a osobní přístuo. 18.1.2019 jsme vyrazili na workshop do Mariánských Lázní s kolegy z QMI Centrum prevence v Plzni, do velmi příjemných prostor Aureka. Kurz byl velmi přínosný i přes to, že jsem již před dvěma lety absolvovala u Kamila Kineziotaping I. a II. v Praze a Hradci Králové, člověk se pořád učí :)..takže za mě: už se těším na korekce :) Ať se daří!
JanaFyzioterapeut
Za mě a rodinu rozhodně doporučuji... Výborné zkušenosti s tejpováním naší dcery, skvělý a srdečný přístup, jde vidět, že Kamil a Zdenička svou činnost dělají především srdcem a každý je brán individuálně...A další záležitost, kterou taktéž doporučuji je naše "nová cesta" - Kamil a Zdenička mají velký DAR... pomohli mi objevit cestu k duševní a psychické rovnováze a spousty dalším věcem - jsem Kamilovi a Zdeničce opravdu VDĚČNÁ.... těšíme se na další setkání...Proto chcete-li něco - cokoliv - změnit ve svém životě - jste na správné ADRESE...Kamil a Zdenička Štědrákovi dokáží změnit hooodně věcí... stačí CHTÍT....DOPORUČUJI 😍😍😍😍
Dana Buhajová - Administrativní pracovniceLitoměřice
Vynikající člověk, který ví co dělá. Práci bere jako poslání, moc děkuji za možnost vidět to nadšení, elán. Také nahlédnutí do této činnosti a do skvělých výsledků. Budoucím tejpařům, doporučuji jedině informace a kurzy od Kamila. Moc děkuji ;-)
Marie Brašničková - MasérkaMasáže - kosmetika MB, Hluboká nad Vltavou